سرویس PaaS

حتماً براتون پیش اومده که بخواهید سایتی راه اندازی کنید ولی دانش اون رو نداشته باشید. یا حتی دانش هم دارید ولی نیاز به یک محیط تست مشابه داشته باشید. ما در سرویس PaaS به شما این امکان رو میدیم که با یک کلیک به خواسته ی خودتون برسید. فرض کنیم شما یک کاربر بسیار معمولی هستید که میخواهید وردپرس را بر روی هاست خود نصب کنید اما از مراحل نصب و کانفیگ آن سر در نمی آورید. کافیست از سرویس های ما استفاده کنید تا با یک کلیک به خواسته ی تان برسانیم. بگذارید  کمی پیچیده تر کنیم! شما یک برنامه نویس هستید و دنبال این هستید که بر روی بستر سرویس اختصاصی Magento را نصب کنید. اما نمی توانید وی پی اس بخرید و هزینه ی اضافه کنید و از طرفی هم میخواهید سرویس و منابع اختصاصی باشد. کافیست سرویس PaaS که تیم MiCloud برای شما آماده کرده است را خریداری کنید و بر روی پروژه ی خود کار کنید.

در بستر ابری به عنوان سرویس (PaaS) مشتری امکان دارد که برنامه‌کاربردی ساخته شده توسط خود را  بر روی  زیرساخت ابری قرار دهد. این برنامه  با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهایی که توسط فراهم‌کننده پشتیبانی می‌شوند (مثل: جاوا، پایتون، دات‌نت) ساخته شده است. مشتری زیرساخت ابری، شبکه، سرورها یا  فضای ذخیره‌سازی زیرین را مدیریت یا کنترل نمی‌کند اما بر روی برنامه کاربردی قرارداده شده و احتمالا پیکربندی محیط میزبانی (هاست) برنامه کنترل دارد. به بیان دیگر در این بستر مجموعه ای از حداقل های مورد نیاز برای ساخت یک برنامه خصوصی و ارائه آن توسط ابر مهیا می شود. مانند یک سیستم عامل یا مفسر زبان کامپیوتری و یا یک سرور. Microsoft Azure و Google App Engine مثال هایی برای PaaS هستند.

PaaS مخفف کلمات Platform as a Service به معنی یک پلت فرم به عنوان یک سرویس می باشد. اما برای به دست آوردن مفهومی که می خواهیم از آن برداشت کنیم ابتدا باید تعریفی از پلت فورم ابر و نحوه مدیرت بر آن را داشته باشیم که اشاره به نرم افزار ها و برنامه های کاربردی دارد که میتوان از آنها در یک محیط متشکل از ابزار ها و خدمات cloud، که در یک محیط منطقی و انتزاعی قابلیت اجرا را داشته باشد استفاده کرد.

و از نظر مدیریت platform با استفاده از ابزار های تخصصی امکان مدیریت بر محیط های خصوصی ، عمومی و یا ترکیبی ، گزینه های مختلف موجود در ابر فراهم شود. حال به راحتی می توان فهمید که PaaS یک سری بستر های نرم افزاری بوده و توسط ارائه دهندگان خدمات ابر به عنوان یک سرویس میزبانی در جهت تسهیل به کارگیری برنامه های کاربردی و انواع نرم افزار های سازگار در محیط ابر با هزینه های بسیار پایین حتی در بعضی موارد در حد رایگان و بدون درگیر شدن کاربر استفاده کننده با پیچیدگی های لایه های سخت افزاری و نرم افزاری خواهد بود و به شما امکان توسعه نرم افزار های خود را خواهد داد.

با توجه به این مطلب اصلی ترین مشکل خدمات PaaS که امروز وجود دارد. پیاده سازی یک برنامه کاربردی با استفاده از پلت فرم های اختصاصی خواهد بود به این معنی که شما باید اقدام به ارائه برنامه هایی بکنید که قابلیت سازگاری با محیط ابر مورد نظر ارائه شده توسط یک شرکت خاص را داشته باشد و همچنین کاربران به راحتی بتوانند با دسترسی به آن برنامه های خود را اجرا کنند. و از همین نکته نظر است که یک فرایند رقابتی بین شرکت های استفاده کننده از گزینه های ترکیبی ابر برای ایجاد راه حل های دقیق تر در هر بخش از معماری کسب و کار و یا برای هر فرآیند منحصر به فرد دیگر، آغاز می شود.

اگر چه سیستم PaaS ابر از فروشندگان مختلف ممکن است ویژگی های منحصر به فرد و خاص خود را داشته باشند، اما به طور معمول،در این سیستم شما شاهد ویژگی های مشابه، از جمله رابط های کاربری معمول برای افراد ، منابع ذخیره سازی اطلاعات برای ابر و سیستم های اندازه گیری خدمات و ابزارهایی برای بهینه سازی حجم کار خواهید بود.

اما استراتژی های مدیریت ابر به طور معمول در سیستم PaaS شامل وظایف متعددی از جمله نظارت بر عملکرد برنامه های کاربردی ، زمان پاسخ دهی، زمان تاخیر، امنیت و رعایت حسابرسی داده ها و خدمات موجود در ابر و نظارت بر بازیابی اطلاعات در حوادث احتمالی و احتمال موفقیت برنامه های در حال کار و همچنین جمع آوری ابزارهای مدیریت ابر انعطاف پذیر و مقیاس پذیر به عنوان استراتژی محاسبات ابری در نظر گرفته خواهد شد.

هنوز قانع نشدی از سرویس های PaaS استفاده کنی؟ میخوای به صورت آنلاین ببینی چی هست؟

ما حدود ۴۰۰ نرم افزار PaaS راه اندازی کردیم و شما میتونید توسط لینک های زیر به برخی از اونها نگاه بندازید. اگر هم چیزی مد نظرتون هست که توی لیست نیست میتونید سفارش بدید تا در کمترین زمان لایسنس آن خریداری و نصب شود

LiveZilla Live Chat Software